Robotická kosačka HUSQVARNA AUTOMOWER 550

Kód: HQ-9706565-11
Náhradné diely
Neohodnotené
Značka: Husqvarna
€4 679 €3 899,17 bez DPH
Skladom
Môžeme doručiť do:
26.7.2024
Robotická kosačka určená pre profesionálny vozový park. Ponúka diaľkové ovládanie vrátane sledovania polohy kosačky v prípade odcudzenia prostredníctvom aplikácie Husqvarna Fleet Services cez PC/tablet, rovnako ako plné ovládanie a nastavenie kosačky pomocou smartfónu. Navigácia pomocou GPS a timer podľa počasia zaisťujú rovnomerné kosenie rozsiahlych trávnatých plôch, pričom prispôsobia frekvenciu kosenia prírastku trávy. Kosačka zvláda všetky typy tráv a svahy so sklonom až 45% (24 °) s vynikajúcimi výsledkami kosenia - aj za daždivého počasia. Diaľková detekcia objektov umožňuje vyššiu rýchlosť kosenia a výkonnosť. Celková robustnosť konštrukcie zaručuje dlhú životnosť a spoľahlivosť..

Detailné informácie

Podrobný popisMožnosť sledovať a ovládať viac kosačiek z vášho smartphonu, tabletu alebo notebooku. Diaľkové ovládanie vrátane geofencingu (zónové monitorovanie) a posielania správ.
Aplikácia Husqvarna Fleet Services™ vám umožňuje sledovať a ovládať viac vašich kosačiek zo smartphonu, tabletu alebo notebooku. Môžete monitorovať stav vašich kosačiek alebo ich presné umiestnenie, uviesť ich do chodu, zastaviť alebo zaparkovať všetky pred príchodom búrky. Jednoduché je aj ich nastavenie, vrátane výšky kosenia. Umožňuje prijímanie varovných hlásení a sledovanie polohy kosačky v prípade odcudzenia, nech ste vy alebo kosačka kdekoľvek.
Husqvarna poskytuje 10-ročnú zmluvu na uložené mobilné dáta. Táto služba je štandardne ponúkaná u modelov radu 500, a voliteľne pri modeloch radu X-line. Služba Husqvarna Fleet Services™ je kompatibilný so všetkými ostatnými zariadeniami, vybavenými snímačom HFS.https://www.youtube.com/watch?v=qeUXsr8xRZc
Husqvarna Fleet Services™

Rozhranie prispôsobené pre profesionálnu vzdialenú komunikáciu prostredníctvom Fleet Services Husqvarna. Ovládacie prvky výrobku; stavová LED indikácia a funkcia START/STOP.
Rozhranie prispôsobené pre profesionálne použitie, čo znamená, že všetky nastavenia a ovládacie prvky sú spravované na diaľku prostredníctvom aplikácie pre smartphone Husqvarna Fleet Services alebo prostredníctvom PC / tabletu. Ovládacie prvky výrobku; stavová LED indikácia a funkcie START / STOP. Jednoduché používanie aj pre neskúsených užívateľov. Ochráni váš výrobok pred vážnym poškodením v prípade vandalizmu.


Užívateľsky priateľské rozhranie
Vstavané senzory zabraňujú vážnym kolíziám kosačky s okolitými objektmi.
Vstavané senzory využívajúce ultrazvukovú technológiu napomáhajú kosačke detekovať objekt, znížiť rýchlosť jazdy a zabrániť tak vážnej kolízii.


Diaľková detekcia objektov
Integrovaný systém GPS vytvára mapu záhrady a registruje, ktoré časti záhrady už kosačka kosila a podľa toho upravuje jej pohyb pri kosení.
Integrovaný systém GPS vytvára mapu záhrady, vrátane umiestnenia ohraničujúcich a navádzacích vodičov. Husqvarna Automower® následne registruje, ktoré časti záhrady už kosačka kosila a podľa toho upravuje jej pohyb pri kosení. Tým zaistí optimálne pokrytie celej trávnatej plochy a excelentný výsledok kosenia.


Navigácia s pomocou GPS
Tri navádzacie vodiče skracujú čas hľadania nabíjacej stanice v rozľahlých záhradách.
Tri navádzacie vodiče skracujú čas hľadania nabíjacej stanice, aj keď je inštalácia vykonaná na naozaj rozľahlej, členitej záhrade alebo pozemku, ktorý je rozdelený na viac pracovných plôch.


Tri navádzacie vodiče
Odolné vymeniteľné kefy z polyvinylchloridu.
Odolné vymeniteľné kefy z polyvinylchloridu pre odstránenie ústrižkov trávy a lístia z kolies a zabezpečenie ich trakcie.


Kefy na čistenie kolies
Výkonné kolesá s hrubším a agresívnejším dezénom.
Výkonné kolesá s hrubším a agresívnejším dezénom. Poskytujú lepšiu trakciu a vyššiu výkonnosť vo svahoch a v drsnejšom teréne.


Kolesá do terénu
Stlačením tlačidla PARK zavoláte kosačku späť do nabíjacej stanice
Ak chcete, aby sa kosačka sama vrátila do nabíjacej stanice, stačí stlačiť tlačidlo PARK na nabíjacej stanici. Užitočná funkcia najmä pri kosení väčších plôch, napr. futbalového alebo golfového ihriska.


Parkovacie tlačidlo na nabíjacej stanici
Aplikácia Automower® Connect vám poskytne dokonalú kontrolu činnosti kosačky priamo vo vašom smartfóne.
Aplikácia Automower® Connect vám poskytne dokonalú kontrolu činnosti kosačky priamo vo vašom smartfóne. Môžete uviesť kosačku do chodu, zastaviť ju, zaparkovať, skontrolovať a upraviť nastavenia, a tiež prijímať varovné správy a sledovať polohu kosačky v prípade odcudzenia - nech ste kdekoľvek. Štandardné vybavenie kosačiek radu X-line, a ako doplnok pre rady 300/400. Desaťročná záruka na dáta o vašej kosačke v cene.


Automower® Connect
Motory kolies s dvojstupňovými prevodovkami - to je nová technológia, ktorá umožňuje veľmi tichý pohon.
Motory kolies s dvojstupňovými prevodovkami - to je nová technológia, ktorá umožňuje veľmi tichý pohon. Poskytuje vynikajúci výkon pri veľmi nízkej hladine hluku a umožňuje nočnú prevádzku alebo kosenie 24 hodín denne, bez toho aby kosačka rušila vašich susedov.


Výnimočne tichý pohon
Elektricky ovládané nastavenie výšky kosenia.
Elektricky ovládané a jednoduché nastavenie výšky kosenia je prístupné z hlavného menu.


Elektricky ovládané nastavenie výšky kosenia
Upravuje pracovnú dobu kosačky podľa rastu trávnika, tým znižuje riziko poškodenia trávnika a opotrebenia kosačky.
Kosačka Husqvarna Automower® vie svoju pracovnú dobu prispôsobiť počasiu, čo znamená, že v čase rýchleho rastu trávy pracuje oveľa dlhšie. Za slnečného a suchého počasia alebo ku koncu sezóny kosí kratšiu dobu - tým šetrí trávnik a zároveň sa menej opotrebováva.


Timer (časovač) podľa počasia
Automaticky rozpozná úzky priechod a prejde aj tým najužším.
Husqvarna Automower® automaticky rozpozná úzky priechod a prejde aj tým najužším. Pri prejazde úzkymi miestami mení dráhu, aby nedochádzalo k vytváraniu nepekných koľají.


Automatické zvládanie priechodov - patentované
Veľké kolesá, ktoré udržujú smer a poskytujú vynikajúcu trakciu.
Veľké kolesá, ktoré udržujú smer a poskytujú vynikajúcu trakciu aj na klzkom povrchu. Kosačka si poradí so sklonom až do 45 %.


Zvládne aj náročný terén
Možnosť začať kosiť na piatich rôznych miestach pozdĺž patentovaného navádzacieho vodiča vedúceho z nabíjacej stanice.
Rovnaká výška kosenia je zabezpečená aj vďaka možnosti začatia kosenia na piatich rôznych miestach pozdĺž patentovaného navádzacieho vodiča vedúceho z nabíjacej stanice. To je užitočné najmä pri kosení väčších trávnatých plôch. Pre veľké plochy sa odporúča používať viac štartovných miest. Pomocou aktívnej GPS navigácie (len určité modely) sú vzdialené štartové miesta automaticky nastavené a ručné nastavenie nie je potrebné.


5 rôznych štartovacích miest
Umožňuje flexibilné umiestnenie nabíjacej stanice v záhrade.
Umožňuje flexibilné umiestnenie nabíjacej stanice v záhrade, čo uľahčuje inštaláciu a zabezpečí bezproblémové zachádzanie kosačky do nabíjacej stanice.


Flexibilné umiestnenie nabíjacej stanice
Automaticky deteguje nevyváženosť žacieho systému.
Pre tichú a bezporuchovú prevádzku automaticky deteguje nevyváženosť žacieho systému. Nerovnováha môže byť spôsobená chýbajúcimi, dvoma namontovanými alebo poškodenými britmi.


Kontrola vyváženosti
Funkcia automatického kosenia pre vyrovnanie rozdielu vo výške trávy
Automatická funkcia, kedy kosačka vyrovnáva rozdiely vo výške trávy. Snímače žacích diskov zisťujú, či kosačka vstúpila do oblasti s vyšším trávnikom a prepínajú technológiu kosenia na systematický špirálový vzor.


Kosenie po špirále
Zvyšuje odolnosť pri kolíziách so stromami, kermi a inými predmetmi
Pogumovaný predný nárazník chráni kosačku pri kolízii so stromami, kríkmi a ďalšími predmetmi nachádzajúcimi sa v jej pracovnom priestore.


Predný nárazník
Geofencing (zónové monitorovanie) na báze GPS, vrátane upozornenia na vaše zariadenie
Kosačky vybavené aplikáciami Automower Connect®/Husqvarna Fleet Services™ okamžite začnú sledovať GPS polohu a zasielať oznámenia vašim zariadením. Zvýši sa tým bezpečnosť vašej kosačky Automower® a minimalizuje riziko krádeže.


Ochrana proti krádeži pomocou GPS
Koncepcia vývoja kosačiek s najvyššou úrovňou spoľahlivosti, kvality a výkonu.
Husqvarna kladie mimoriadny dôraz na spoľahlivosť robotických kosačiek. Počas 20-ročného vývoja týchto kosačiek sa zameriavame najmä na dosiahnutie maximálnej spoľahlivosti, najvyššej kvality a na minimalizáciu nevyhnutnej obsluhy týchto kosačiek.


Spoľahlivosť
Trávnik bude pekný a úhľadný ako koberec - vďaka metóde kosenia, pri ktorej žacie nože jemne kosia trávu zo všetkých smerov.
Vďaka tomu, že sa kosačka Automower® Husqvarna pohybuje po trávniku náhodným spôsobom, je trávnik pokosený dokonale a úhľadne, takže vyzerá ako zelený koberec. Nože ostré ako britva sekajú trávu na jemné kúsky a všetkými smermi. Trávnik je potom hustejší a zdravší a zabraňuje prerastaniu machu.


Vynikajúce výsledky pri kosení trávnika
Vďaka svojmu jedinečnému systému kosenia pracuje kosačka Automower® mimoriadne diskrétne a ticho a práve vtedy, keď chcete.
Vďaka unikátnemu systému kosenia pracuje Automower® veľmi diskrétne, ticho a vtedy, keď si to prajete.


Nízka hlučnosť
Nože ostré ako britva sú pripevnené k robustnému kosiacemu disku, čo zaisťuje najlepší výsledok kosenia a nízku spotrebu energie.
Kosačka Automower® Husqvarna skracuje trávu len o kúsoček, ale často, čo zaisťuje pekný a zdravý trávnik. Je vybavená nožmi zo silnej uhlíkovej ocele, ostrými ako britva, ktoré sú pripevnené k disku robustného žacieho ústrojenstva. To umožňuje efektívnu prevádzku a extrémne nízku spotrebu energie.


Unikátny systém kosenia
Automower® je kosačka s elektrickým pohonom, preto neprodukuje žiadne škodlivé emisie.
Automower® je kosačka s elektrickým pohonom, preto neprodukuje žiadne škodlivé emisie.


Žiadne emisie
Vybavená zvukovým alarmom a zámkom s PIN kódom.
Ochrana proti krádeži rôznych stupňov pre vysoký stupeň zabezpečenia. Pokiaľ je kosačka odcudzená, spustí sa alarm s vysokým zvukom a možno ho deaktivovať iba s jedinečným kódom kosačky.


Ochrana proti krádeži pomocou alarmu / PIN kódu
Kosačka sama automaticky vyhľadá nabíjaciu stanicu
Keď kosačka Automower® potrebuje energiu, nájde si sama cestu k nabíjacej stanici.


Automatické nabíjanie
Efektívne hospodárenie s energiou znamená nízku spotrebu energie, čo umožňuje kosačke Automower® pracovať za zlomok nákladov bežných u tradičných kosačiek na trávu.
Efektívne hospodárenie s energiou znamená nízku spotrebu energie, čo umožňuje kosačke Automower® pracovať za zlomok nákladov bežných u tradičných kosačiek na trávu.


Nízka spotreba energie
Jednoduché nastavenie týždenného časovača.
S pomocou časového spínača s týždenným cyklom môžete presne naplánovať časové intervaly, v ktorých bude kosačka Automower® pracovať.


Jednoduché nastavenie časového spínača
Ak sa kosačka Automower® zdvihne zo zeme alebo sa prevráti, kosenie sa automaticky vypne.
Ak sa Automower® zdvihne nad zem alebo sa prevráti, kosenie sa automaticky preruší. Rotujúce žacie nože sú navyše umiestnené v dostatočnej vzdialenosti od vonkajšej hrany stroja. Keď Automower® narazí na prekážku, zastaví sa a zmení smer bez toho, aby došlo k akémukoľvek poškodeniu.


Senzory zdvihnutia a náklonu
Navrhnutý tak, aby fungoval správne a bez dozoru bez ohľadu na poveternostné podmienky.
Automower® môže byť vonku po celý deň a je navrhnutý tak, aby fungoval správne a bez dozoru bez ohľadu na poveternostné podmienky. Vďaka kvalitnej konštrukcii sa osvedčil aj v drsnom severskom podnebí.


Odolný voči vplyvom počasia

Dodatočné parametre

Kategória: Robotické kosačky Husqvarna
Záruka: 24
Hmotnosť: 20.1 kg
Akumulátor: Áno
Alarm: Áno
Bezdrôtové pripojenie: Bluetooth®, Celulárne
Časový zámok: Áno
Dezén kolies: Stredne hrubý
Dĺžka balenia: 930 mm
Hladina akustického výkonu meraná, dB(A): 60 dB(A)
Hladina hluku vnímaná: 67 dB(A)
Hmotnosť, kg: 12.9 kg
Index ochrany (IP kód): IPX4
Informačný panel: Nie
Integrácia s inteligentnou domácnosťou: Áno
Kapacita akumulátora, Ah: 10.0 Ah
Kefky na kolesá: Áno
Klávesnica: Profesionálne užívateľské rozhranie / apl.
Maximálny sklon v blízkosti ohraničujúceho vodiča: 9 °, 15 %
Maximálny sklon vo vnútri pracovnej plochy: 24 °, 45 %
Max. napätie akumulátora: 21 V
Merná jednotka: Kus / jednotlivo
Možnosť aktualizácie softvéru: Áno
Nabíjací prúd (A): 7 A
Nabíjacia stanica: Áno
Náhradné žacie nože: 0 ks
Napätie akumulátora: 18 V
Napätie, V: 18 V
Následuj navádzací vodič: 3
Následuj ohraničujúci vodič: Áno
Nastavenie výšky kosenia: Elektrické
Navigačný systém: Nepravidelný
Názov výrobku (krátky): AUTOMOWER® 550
Ohraničujúci vodič: 0 m
PIN kód: Áno
Počet batérií: 2 ks
Pokosená plocha za hodinu: 208 m²
Pracovná kapacita, m²: 5000 m²
Priemerná spotreba energie pri maximálnom využití: 23 kWh, 5000 m²
Priemerný čas kosenia na jedno nabitie: 270 min
Reflektory: Nie
Rozmery výrobku, dĺžka: 72 cm
Rozmery výrobku, šírka: 56 cm
Rozmery výrobku, výška: 31 cm
Senzor náklonu: Áno
Senzor zdvihnutia: Áno
Šírka záberu, cm: 24 cm
Skoby: 0 ks
Systém kosenia: 5 pivoting razor blades
Typ akumulátora: Li-Ion
Typ motora žacieho systému: Brushless DC motor (BLDC)
Typ rukoväte: Integrovaná
Ultrazvukový senzor: Áno
Výrobca akumulátora: Husqvarna
Výška kosenia, max., mm: 60 mm
Výška kosenia, min., mm: 20 mm
Využiteľná kapacia akumulátora: 8.0 Ah

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: