Čo treba zvážiť pri nákupe krovinorezu

Potrebujete novou kosačkou kosiť veľkú plochu, vysokú trávu, porast alebo kríky a malé stromčeky? Týchto niekoľko aspektov treba zvážiť pred kúpou krovinorezu.

Krovinorezy sú skvelým pomocníkom pre majiteľov pozemkov a lesov. Používajú sa na všetko, od starostlivosti o trávnik až po kosenie vysokej trávy, semenáčikov a krovia. Ak viete, na čo ho použijete, pomôžeme vám vybrať si ten správny.

Chcete ho využívať profesionálne?

Na profesionálne využitie si treba vybrať profesionálny krovinorez s dlhou životnosťou vhodný na prácu, ktorú sa chystáte vykonávať. Modely Husqvarna 500 sú naše profesionálne krovinorezy bez kompromisov určené na pohodlnú dlhodobú prácu.

Akú veľkosť si vybrať?

Pre profesionálnych používateľov je dôležitejší výber správnej veľkosti krovinorezu, než len výber toho najvýkonnejšieho modelu. Výkonný motor vám pomôže jednoduchšie skosiť odolnejší porast, výkonnejší stroj je však súčasne ťažší. Dlhodobá práca s ním však môže byť únavná a tým aj menej efektívna. Ako profesionáli si teda možno chcete vybrať spomedzi niekoľkých krovinorezov v závislosti od vykonávanej práce. Bežný používateľ by sa však mal uistiť, že stroj má dostatočný výkon, aby zvládol plánovanú prácu.

Dokonalé pre majiteľa pozemku

Ak pracujete na malom alebo stredne veľkom statku alebo na vidieckej záhrade s kríkmi, živými plotmi a malými stromčekmi, dokonalým pracovným nástrojom je krovinorez stredného radu. Môžete vymieňať hlavice v závislosti od toho, či kosíte trávu alebo odolnejšie porasty. Tieto krovinorezy sú pohodlné, univerzálne a ľahko sa používajú.

Ako ľahko sa používa?

Pri výbere krovinorezu by ste mali zvážiť, ako ľahko sa vymieňajú rezné kotúče a vyžínacie hlavy. Presvedčte sa aj o tom, či sa pri použití vyžínacej hlavy ľahko vymieňa struna a posúvací mechanizmus je praktický. Krovinorezy značky Husqvarna majú posúvací systém Tap-&-Go, ktorý zaistí automatické posunutie struny pri zatlačení hlavy o zem.

Aspekty, ktoré treba zvážiť pri nákupe krovinorezu

1.Je dôležité, aby sa krovinorez ľahko štartoval, najmä ak nemáte dostatok skúseností

2.Vysoký výkon, vysoký krútiaci moment a prudké zrýchlenie sú dôležité pri kosení porastov. Nevyberajte si však zbytočne ťažký stroj, ak pracujete dlhší čas

3.Nastavte popruh, aby rozkladal zaťaženie a zaistil pohodlné a efektívne používanie

4.Skontrolujte sklon rukovätí vzhľadom na hriadeľ, aby ste predišli nadmernej záťaži chrbta

5.Pozrite sa, či rukoväte možno zložiť na prepravu a uskladnenie

6.Naše motory sú vybavené reguláciou emisií, čo prospieva vášmu pracovnému prostrediu a aj životnému prostrediu vo všeobecnosti