Rezačka na betón a asfalt: Poradíme vám s jej výberom

rezacka-betonu

Chystáte sa na rezanie otvorov, drážok alebo škár do extrémne tvrdých materiálov, ku ktorým patrí napríklad betón či asfalt? V tom prípade sa pravdepodobne nezaobídete bez ťažkej techniky. Konkrétne máme na mysli rezačku na betón, ktorá dokáže v mnohých ohľadoch náramne uľahčiť prácu. Poradíme vám s jej výberom.

Čo je to rezačka na betón a asfalt?

Ako už z úvodných riadkov vyplýva, rezačka na betón a asfalt je mašinka určená na rezanie otvorov, drážok a škár do extrémne tvrdých materiálov. Bez problémov si poradí nielen s betónovými platňami na stavbách a v budovách, ale takisto aj s betónovými a asfaltovými povrchmi cestných komunikácií. Používa sa napríklad aj na rezanie dilatačných škár do betónových platní.

Ako funguje rezačka na betón a asfalt?

Rezačky na betón a asfalt bývajú vybavené kotúčom z najtvrdšieho známeho materiálu – z diamantu. Tento materiál je v stavebníctve obľúbený najmä kvôli svojej dobrej vodivosti tepla a tiež vďaka nízkemu koeficientu trenia. Tieto vlastnosti ho predurčujú k tomu, aby sa nestratil ani extrémne náročných podmienkach.

Diamantový kotúč, ktorý sa stará o rezanie do betónu alebo asfaltu, musí byť pri maximálnej záťaži chladený. Práve preto rezačky štandardne disponujú nádržou na vodu, ktorá býva umiestnená vo vrchnej časti. Pri rezaní sa z nej pomaly uvoľňuje voda, ktorá chladí diamantový kotúč. Vďaka tomu sa predchádza nielen jeho prehrievaniu, ale taktiež skorému opotrebovaniu.

Akú rezačku na betón a asfalt si vybrať?

Pri výbere rezačky na betón a asfalt vám odporúčame zohľadniť najmä 3 dôležité faktory:

  • maximálnu hĺbku rezu
  • váhu
  • miesto výkonu práce

Na základe vyššie uvedených faktorov budete vedieť určiť, aká rezačka bude najvhodnejšia pre vaše potreby. Vo všeobecnosti však platí, že k tým najspoľahlivejším patria rezačky škár Husqvarna. Spomedzi nich si budete vedieť vybrať bez ohľadu na to, aká rozsiahla práca vás čaká.

rezacka-betonu2

Rezačka na betón a asfalt Husqvarna FS 305

Rezačka Husqvarna FS 305 patrí s váhou 54 kg k tým ľahším modelom. Práve nízka hmotnosť ju predurčuje na náročné práce v ťažko prístupných miestach a tiež na malé opravy – až do hĺbky 125 mm.

Rezačka na betón a asfalt Husqvarna FS 309

Rezačka Husqvarna FS 309 má v porovnaní s predošlým modelom o 10 kg viac. Odzrkadľuje sa to však aj na jej vyššom výkone, ktorý náročnú prácu ešte viac uľahčí. A okrem toho je vybavená aj systémom tlmenia vibrácií. Maximálna hĺbka jej rezu je 122 mm.

Rezačka na betón a asfalt Husqvarna FS 400 LV

Najvýkonnejším (8,7 W) modelom z nášho výberu je rezačka na betón a asfalt Husqvarna FS 400 LV. Keďže disponuje kotúčom s priemerom až 450 mm, poradí si aj s prácou na cestách. Maximálna hĺbka jej rezu je totiž až 162 mm.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie