Robotická kosačka HUSQVARNA AUTOMOWER 450X

Kód: HQ-9678530-11
Akcia Náhradné diely
Neohodnotené
Značka: Husqvarna
ZADARMOZADARMO €4 849 –9 %
Robotická kosačka HUSQVARNA AUTOMOWER 450X
€4 849 –9 % €4 365 €3 637,50 bez DPH
Skladom
Môžeme doručiť do:
28.5.2024
Špičkový model radu X-line od svetového lídra v oblasti robotického kosenia. Kosačka dostatočne inteligentná, aby zvládla pokosiť veľké a členité trávnaté plochy - s niekoľkými úzkymi priechodmi, prekážkami, ťažkým terénom a svahy so sklonom do 45%. Navigácia pomocou GPS a rad funkcií vrátane aplikácie Automower® Connect pomáhajú inteligentným spôsobom udržiavať váš trávnik zelený, zdravý a perfektne pokosený. Diaľková detekcia objektov umožňuje vyššiu rýchlosť kosenia a výkonnosť S aplikáciou Automower® Connect budete so svojou kosačkou stále v spojení: môžete sledovať jej prácu, komunikovať s ňou a mať k dispozícii aktuálne informácie na svojom displeji, nech ste kdekoľvek na svete.

Detailné informácie

Podrobný popis

Najprv to najdôležitejšie. Aký veľký je váš trávnik? 
Netušíte, aký veľký je váš trávnik? Žiadne obavy, použite kalkulačku trávnika a zistíte to.
 
Snímka obrazovky (64)Aplikácia Automower® Connect vám poskytne dokonalú kontrolu činnosti kosačky priamo vo vašom smartfóne.
Aplikácia Automower® Connect vám poskytne dokonalú kontrolu činnosti kosačky priamo vo vašom smartfóne. Môžete uviesť kosačku do chodu, zastaviť ju, zaparkovať, skontrolovať a upraviť nastavenia, a tiež prijímať varovné správy a sledovať polohu kosačky v prípade odcudzenia - nech ste kdekoľvek. Štandardné vybavenie kosačiek radu X-line, a ako doplnok pre rady 300/400. Desaťročná záruka na dáta o vašej kosačke v cene.


Automower® Connect
Integrovaný systém GPS vytvára mapu záhrady a registruje, ktoré časti záhrady už kosačka kosila a podľa toho upravuje jej pohyb pri kosení.
Integrovaný systém GPS vytvára mapu záhrady, vrátane umiestnenia ohraničujúcich a navádzacích vodičov. Husqvarna Automower® následne registruje, ktoré časti záhrady už kosačka kosila a podľa toho upravuje jej pohyb pri kosení. Tým zaistí optimálne pokrytie celej trávnatej plochy a excelentný výsledok kosenia.


Navigácia s pomocou GPS
Kompatibilný s Amazon Alexa a Google Home. To znamená, že, potom, čo vydáte prostredníctvom inteligentného mikrofónu hlasový povel, sa Husqvarna Automower® preorientuje na vyplnenie tohto príkazu.
Všetky robotické kosačky vybavené aplikáciou Automower® Connect sú kompatibilné s hlasovými asistentmi Amazon Alexa a Google Home. To znamená, že potom, čo vydáte prostredníctvom inteligentného mikrofónu hlasový povel, sa Husqvarna Automower® preorientuje na vyplnenie tohto príkazu. Môžete nahovoriť najčastejšie príkazy, napr. pre spustenie, zastavenie, parkovanie a získavanie informácie o aktuálnom stave kosačky, a to prostredníctvom vášho hlasového asistenta.


Vynikajúca interakcia
Vstavané senzory zabraňujú vážnym kolíziám kosačky s okolitými objektmi.
Vstavané senzory využívajúce ultrazvukovú technológiu napomáhajú kosačke detekovať objekt, znížiť rýchlosť jazdy a zabrániť tak vážnej kolízii.


Diaľková detekcia objektov
Elektricky ovládané nastavenie výšky kosenia.
Elektricky ovládané a jednoduché nastavenie výšky kosenia je prístupné z hlavného menu.


Elektricky ovládané nastavenie výšky kosenia
Upravuje pracovnú dobu kosačky podľa rastu trávnika, tým znižuje riziko poškodenia trávnika a opotrebenia kosačky.
Kosačka Husqvarna Automower® vie svoju pracovnú dobu prispôsobiť počasiu, čo znamená, že v čase rýchleho rastu trávy pracuje oveľa dlhšie. Za slnečného a suchého počasia alebo ku koncu sezóny kosí kratšiu dobu - tým šetrí trávnik a zároveň sa menej opotrebováva.


Timer (časovač) podľa počasia
Automaticky rozpozná úzky priechod a prejde aj tým najužším.
Husqvarna Automower® automaticky rozpozná úzky priechod a prejde aj tým najužším. Pri prejazde úzkymi miestami mení dráhu, aby nedochádzalo k vytváraniu nepekných koľají.


Automatické zvládanie priechodov - patentované
Možnosť začať kosiť na piatich rôznych miestach pozdĺž patentovaného navádzacieho vodiča vedúceho z nabíjacej stanice.
Rovnaká výška kosenia je zabezpečená aj vďaka možnosti začatia kosenia na piatich rôznych miestach pozdĺž patentovaného navádzacieho vodiča vedúceho z nabíjacej stanice. To je užitočné najmä pri kosení väčších trávnatých plôch. Pre veľké plochy sa odporúča používať viac štartovných miest. Pomocou aktívnej GPS navigácie (len určité modely) sú vzdialené štartové miesta automaticky nastavené a ručné nastavenie nie je potrebné.


5 rôznych štartovacích miest
Automaticky deteguje nevyváženosť žacieho systému.
Pre tichú a bezporuchovú prevádzku automaticky deteguje nevyváženosť žacieho systému. Nerovnováha môže byť spôsobená chýbajúcimi, dvoma namontovanými alebo poškodenými britmi.


Kontrola vyváženosti
Funkcia automatického kosenia pre vyrovnanie rozdielu vo výške trávy
Automatická funkcia, kedy kosačka vyrovnáva rozdiely vo výške trávy. Snímače žacích diskov zisťujú, či kosačka vstúpila do oblasti s vyšším trávnikom a prepínajú technológiu kosenia na systematický špirálový vzor.


Kosenie po špirále
Špeciálny režim pre rýchle pokosenie menšej plochy s vyššou trávou.
Špeciálny režim pre rýchle pokosenie menšej plochy s vyššou trávou. To je užitočné napríklad pri kosení v miestach, kde stával záhradný nábytok a na jeho mieste zostala nepokosená tráva. Kosačku umiestnite na požadované miesto a zvoľte režim Kosenie na mieste. Kosačka bude kosiť v úzkych špirálach a po dokončení bude pokračovať v automatickom režime.


Kosenie na mieste
Možnosť nastavenia niekoľkých profilov uľahčuje používanie kosačky na rôznych miestach.
Použitie profilov uľahčuje nastavenie kosenia, ak je jedna kosačka používaná na viacerých miestach/záhradách. Pri inštalácii kosačky je potom ľahké prepínať medzi rôznymi nastaveniami.


Profily
Ak je váš trávnik rozdelený na dve časti, ktoré nie sú spojené s priechodom pre vašu kosačku, vytvorte si vedľajšiu oblasť.
Ak je váš trávnik rozdelený na samostatné oblasti, môžete v rámci vašej inštalácie vytvoriť sekundárnu oblasť. Ak chcete vytvoriť sekundárnu oblasť, musíte nastaviť ohraničujúci kábel, aby ste vytvorili ostrov okolo sekundárnej oblasti. Po nainštalovaní budete musieť ručne premiestniť kosačku medzi týmito dvoma oblasťami a kosačka bude kosiť zvolený čas alebo do vybitia akumulátora.


Sekundárna oblasť
Vysoké rozlíšenie, veľkoplošný displej s jasnou a intuitívnou grafickou štruktúrou menu.
Vysoké rozlíšenie, veľkoplošný displej s jasnou a intuitívnou grafickou štruktúrou menu. Jednoduché a príjemné použitie. Sprievodca nastavením pre pohodlné programovanie jednotlivých nastavení.


Grafické zobrazenie ponuky, veľký displej
Husqvarna Automower® X-Line je náš najlepšie vybavený rad, navrhnutý pre tých, ktorí chcú špičkovú robotickú kosačku na trávu.
Husqvarna Automower® X-Line je náš najlepšie vybavený rad, navrhnutý pre tých, ktorí chcú špičkovú robotickú kosačku na trávu. Je vybavená balíčkom funkcií X-Line, vrátane aplikácie Automower® Connect s GPS sledovaním pre prípad krádeže, navigáciou s pomocou GPS, LED svetlometmi, predným gumovým nárazníkom a dizajnom karosérie X-Line.


Automower® X-Line
Pripojte sa k jednému z našich inteligentných pripojení v aplikácii Automower® Connect alebo si vytvorte vlastnú rutinu pomocou IFTTT.
Integrujte vašu kosačku Automower® ešte viac do svojej chytrej domácnosti tým, že ju použijete v apletoch IFTTT. Pripojte sa k jednému z našich inteligentných pripojení v aplikácii Automower® Connect alebo si dokonca vytvorte vlastnú rutinu pomocou IFTTT. Možno chcete, aby vaša kosačka zaparkovala, keď sa vaše deti vrátia zo školy alebo keď predpoveď počasia ukazuje silný dážď? Alebo ju dokonale synchronizovať s počasím? IFTTT („If This, Then That“) je zadarmo a ľahko sa používa.


Inteligentné pripojenie pomocou IFTTT
Aplikácia Automower® Connect vám poskytne dokonalú kontrolu činnosti kosačky priamo vo vašom smartfóne.
Aplikácia Automower® Connect vám poskytne dokonalú kontrolu činnosti kosačky priamo vo vašom smartfóne. Môžete uviesť kosačku do chodu, zastaviť ju, zaparkovať, skontrolovať a upraviť nastavenia, a tiež prijímať varovné správy a sledovať polohu kosačky v prípade odcudzenia - nech ste kdekoľvek. Štandardné vybavenie kosačiek radu X-line, a ako doplnok pre rady 300/400. Desaťročná záruka na dáta o vašej kosačke v cene.


Automower® Connect
Je vybavená modulom GPS, ktorý sleduje pozíciu kosačky a minimalizuje tak riziko krádeže.
Výrobky vybavené modulom GPS okamžite začnú sledovať polohu kosačky a posielajú upozornenia do vášho zariadenia prostredníctvom aplikácie Automower Connect®. Minimalizujete tak riziko krádeže a budete vždy vedieť, kde sa vaša kosačka nachádza.


Ochrana proti krádeži pomocou GPS
Pokiaľ sa vaša kosačka presunie mimo pracovnú oblasť, vopred definovanú pomocou funkcie Geofence, kosačka vám prostredníctvom aplikácie Automower® Connect zašle upozornenie.
Po definovaní pracovnej oblasti kosačky pomocou funkcie GeoFence vám bude vaša kosačka prostredníctvom aplikácie Automower® Connect posielať upozornenia na váš telefón, ak sa vaša kosačka presunie mimo túto vopred definovanú oblasť. Minimalizujete tak riziko krádeže a budete vždy vedieť, kde sa vaša kosačka nachádza.


GeoFence

Dodatočné parametre

Kategória: Robotické kosačky Husqvarna
Záruka: 24
Hmotnosť: 20.1 kg
Akumulátor: Áno
Alarm: Áno
Bezdrôtové pripojenie: Bluetooth®, Celulárne
Časový zámok: Áno
Dezén kolies: Stredne hrubý
Dĺžka balenia: 930 mm
Hladina akustického výkonu meraná, dB(A): 58 dB(A)
Hladina hluku vnímaná: 59 dB(A)
Hmotnosť, kg: 13.9 kg
Index ochrany (IP kód): IPX4
Informačný panel: Monochromatický grafický displej 2,8”
Integrácia s inteligentnou domácnosťou: Nie
Kapacita akumulátora, Ah: 10.0 Ah
Kefky na kolesá: Nie
Klávesnica: Klávesnica a displej/ apl.
Maximálny sklon v blízkosti ohraničujúceho vodiča: 9 °, 15 %
Maximálny sklon vo vnútri pracovnej plochy: 24 °, 45 %
Max. napätie akumulátora: 21 V
Merná jednotka: Kus / jednotlivo
Možnosť aktualizácie softvéru: Áno
Nabíjací prúd (A): 7 A
Nabíjacia stanica: Áno
Náhradné žacie nože: 6 ks
Napätie akumulátora: 18 V
Napätie, V: 18 V
Následuj navádzací vodič: 3
Následuj ohraničujúci vodič: Áno
Nastavenie výšky kosenia: Elektrické
Navigačný systém: Nepravidelný
Názov výrobku (krátky): AUTOMOWER® 450X
Ohraničujúci vodič: 0 m
PIN kód: Áno
Počet batérií: 2 ks
Pokosená plocha za hodinu: 208 m²
Pracovná kapacita, m²: 5000 m²
Priemerná spotreba energie pri maximálnom využití: 23 kWh, 5000 m²
Priemerný čas kosenia na jedno nabitie: 270 min
Reflektory: Áno
Rozmery výrobku, dĺžka: 72 cm
Rozmery výrobku, šírka: 56 cm
Rozmery výrobku, výška: 31 cm
Senzor náklonu: Áno
Senzor zdvihnutia: Áno
Šírka záberu, cm: 24 cm
Skoby: 0 ks
Systém kosenia: 3 otočné nože ostré ako žiletka
Typ akumulátora: Li-Ion
Typ motora žacieho systému: Brushless DC motor (BLDC)
Typ rukoväte: Integrovaná
Ultrazvukový senzor: Áno
Výrobca akumulátora: BMZ
Výška kosenia, max., mm: 60 mm
Výška kosenia, min., mm: 20 mm
Využiteľná kapacia akumulátora: 8.0 Ah

Ako funguje robotická kosačka

Ako nainštalovať robotickú kosačku

Aplikácia Automower® Connect pre robotické kosačky

Robotická kosačka pre každú záhradu

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: